Visual

 

رژیم غذایی غیر بهداشتی و نحوه زندگی نادرست موجب انباشتگی سلولهای چربی در مناطقی مانند شکم، بازو، ران و ... می شود.
در حال حاضر چاقی یکی از مشکلات جامعه امروز می باشد.  برای درمان چاقی و کاهش وزن میزان کالری که وارد بدن می شود باید از کالری که بدن مصرف می کند کمتر باشد و در عین حال  ورزش و دستگاهها و ابزارهای کمکی میتوانند این پروسه را تسریع کنند.
تا کنون روشهای تهاجمی مانند جراحی، لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و ... همچنین روشهای غیر تهاجمی مانند اولتراسونیک و رادیو فرکانسی برای این منظور مورد استفاده بوده است. امروزه روش غیر تهاجمی جدیدتر و موثرتری به نام کرایولیپولیز تا حدود زیادی جایگزین روشهای قبلی گردیده است.


 

کرایولیپولیز:


کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی با استفاده از برودت برای ازبین بردن سلولهای چربی بدون آسیب به سایر بافتهای بدن می باشد. در این روش آن دسته از سلولهای چربی که سطحی تر هستند در اثر سرما دچار پدیده ای به نام آپپتوزیس شده و بعد از برگ سلولی، چربیها به آهستگی در طی دو تا چهار ماه از بدن دفع می شوند لذا اثر سوئی روی کبد و آنزیمهای کبدی ندارد.
نام اصلی این روش کرایو ژنیک لیپولیزیس می باشد که اولین بار توسط کمپانی زلتیک آمریکا با نام کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ پس از اخذ تاییدیه های لازم از اف دی اِی به بازار معرفی گردید.
امروزه دستگاه کرایولیپولیز در جهان توسط کمپانی های متعددی تولید وعرضه می گردد و در سطح وسیعی در اکثر کشورهای جهان در کلینیکهای زیبایی مورد استفاده است.

mehrearya


اگرچه کرایولیپولیز یک روش دائمی برای ازدست دادن چربی نمی باشد اما در کاهش تعداد سلولهای چربی بسیار موثر است و اگر همراه رژیم و ورزش باشد نتیجه بهتری خواهد داشت.
مطالعات بالینی تاکنون زمان اثر را بین دو تا چهار ماه تخمین زده و توصیه میشود بعد از دو تا چهار ماه از روشهای غیر تهاجمی دیگر مانند آراِف برای تاثیر بیشتر استفاده شود. اصولا در یک روز بیش از سه موضع را نباید انجام داد و هر موضع را حد اقل بعد از چهار ماه در صورت نیاز می توان مورد عمل مجدد قرار داد.

کرایو لیپولیز برای شکم ، پهلو، ران و پشت بازو توصیه می شود ولی در سینه و فتقهای شکمی منع درمان دارد.

 


روش کار:
در طی درمان دو پنل خنک کننده برای مدت سی تا شصت دقیقه در موضع مورد نظر قرارداده می شود و مکش موضع آغاز می گردد. شخص مورد درمان احساس کشیدگی محکم و کاهش دما می نماید اما این عمل دردناک نبوده و بعد از چند دقیقه عادی می شود و فرد می تواند از کتاب، مجله، یا کامپیوتر شخصی در این مدت استفاده نماید. بعد از پایان کار می تواند فعالیت عادی روزانه خود را داشته باشد.


    -1 چربی های پهلو که با ورزش و رژیم غذایی از بین نرفته است.

  -2 سلولهایی که هدف کرایو لیپولیز قرار گرفته تا با کاهش دما پدیده آپپتوزیس ایجاد شود.Description: http://www.coolsculpting.com/extension/cdev_base/design/us/images/img_cryo2.jpg

 3-هیچ گونه آسیبی به اعصاب محیطی و دیگر بافتها وارد نمی شود چون لیپیدهایی که در Description: http://www.coolsculpting.com/extension/cdev_base/design/us/images/img_cryo2.jpg

کریستالهای چربی هستند دمای بیشتری نسبت به آب سلولهای بافتهای اطراف خود دارند.

 


 -4میزان سلولهای چربی کاهش یافته و طی دو تا چهار ماه از بدن دفع شده اند. Description: http://www.coolsculpting.com/extension/cdev_base/design/us/images/img_cryo4.jpg

-5 لایه چربی کاهش یافته کاملا مشهود است.Description: http://www.coolsculpting.com/extension/cdev_base/design/us/images/img_cryo5.jpg

-6 بهبود ظاهر پهلوها با کاهش زخامت چربی دیده می شود.Description: http://www.coolsculpting.com/extension/cdev_base/design/us/images/img_cryo6.jpg

 

 

عوارض:

عوارض بسیار کمتری نسبت به روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی دیگر دارد. این عوارض شامل قرمزی پوست، کبودی، تاول سطحی و در برخی موارد تاول موضعی می باشد. که طی یک روز و حد اکثر تا یک ماه از بین می رود و هیچ تاثیری روی اعصاب محیطی و افزایش آنزیمهای کبدی ندارد.
تهیه وتنظیم: دکتر مهرناز آریان نژاد

استفاده از مقالات این سایت فقط با ذکر نام منبع مجاز است

 

 

 

 


10kg Apples

این سایت در حال طراحی است

از اینکه بعضی لینکها فعلا باز

نمی شوند پوزش مارا بپذیرید

ID